Blogový příspěvek

CO JSOU TEPELNÁ ČERPADLA?

Teplené čerpadlo je zařízení, které dokáže využít teplo z okolí (např. ze vzduchu) a pomocí něho vytápět či chladit budovu. Funguje to tak, že venkovní jednotkou tepelného čerpadla proudí vzduch, který projde přes výměník jednotky, která absorbuje teplo z venkovního vzduchu a předá ho do média v TČ.

schema_tc

Médium se následně kompresorem stlačí, což způsobí další zvýšení jeho teploty. Poté se plyn dostane do vnitřní jednotky TČ, kde se jeho tepelná energie pomocí speciálního systému přenese do vody, která cirkuluje v systému topení a ohřevu TUV.

Pokud je potřeba chladit prostor, tak se tento proces jednoduše otočí. TČ začne využívat tepelnou energii z místnosti a odvádí ji ven. Tím se v místnosti sníží teplota a prostor se ochladí.

Celkově se jedná o velmi účinný a ekologický způsob vytápění a chlazení budov. A to z toho prostého důvodu, že TČ dokáže z 1kW kompresorem spotřebované elektrické energie vytvořit až 3kW tepelné energie. Tepelné čerpadlo tedy vytápí 2-3x levněji než elektrický kotel. 

Nejlevnějsí tepelné čerpadlo u nás pořídáte za 151 990Kč včetně 15% DPH a montáže (bez vodařských prací, ty jsou naceňované individuálně)

Nabídka tepelných čerpadel zde

Potřebujete poradit neváhejte kontaktovat našeho specialistu na tepelná čerpadla


Michal Suský
tel: +420 607 529 452
technik@klimatizace-breclav.cz

 

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

Víte, jak zajistit správný chod klimatizace?

Víte, jak zajistit správný chod klimatizace?

Proč je ovládání klimatizace přes Wi-Fi výhodné?

Proč je ovládání klimatizace přes Wi-Fi výhodné?

Vyvracíme předsudky o klimatizacích

Vyvracíme předsudky o klimatizacích