Blogový příspěvek

Jaké jsou výhody a nevýhody klimatizace?

Stejně jako všechno ostatní, také klimatizace má výhody i nevýhody. V našem článku jsme vybrali ty nejdůležitější pro a proti, které vás budou zajímat.

 

Výhody

Kromě chlazení také topí

To, že klimatizace chladí, je známá věc. Měli jste ale tušení, že dokáže i topit? Zařízení funguje stejně jako tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch. Vnější jednotka odebírá teplo z okolního ovzduší a předá ho vnitřní jednotce, která pak začne topit.

 

Oproti jiným formám vytápění zvládne vyprodukovat až čtyřnásobek tepelné energie v poměru ke spotřebované elektřině. V ideální situaci proto klimatizace o spotřebě 1 kW vytvoří až 4 kW tepla.

 

Zajímá vás více o topení klimatizací? Přečtete si náš článek Proč je topení klimatizací velmi levné a výhodné?

 

Ušetří vám náklady

Klimatizace je také velice výhodnou investicí do budoucna. Vyznačují se totiž především nízkou náročností na spotřebu. Energii získává z okolního ovzduší, díky čemuž dokážete ušetřit 70-80 % běžných nákladů a rychle se vám tak vrátí i výdaje spojené s pořízením.

 

Pozitivně ovlivňuje zdraví

Za další podstatný benefit klimatizačních jednotek označujeme jejich pozitivní vliv na naše zdraví. Toto zařízení totiž disponuje účinnou zbraní v podobě filtrů. Filtry ze vzduchu odstraní prach i další nečistoty, a tak zabrání vzniku různých nemocí a alergií.

 

Designové řešení

Bojíte se, že klimatizace bude kazit dojem z vašeho moderně zařízeného obydlí? Tak to vás uklidníme, protože dnes na trhu najdete mnoho designových klimatizací, které naopak působí velice nadčasově a elegantně.

 

Ovládá se přes smartphone

V neposlední řadě také musíme zmínit ovládání klimatizace přes smartphone. Stačí si stáhnout aplikaci do chytrého telefonu a následně pak řídit teplotu na dálku. Aplikace obsahuje mnoho výborných funkcí a jednou z nich je možnost nastavit si požadovanou teplotu na předem stanovený čas. Po návratu z práce tak nebudete muset čekat, až se místnost zahřeje, nebo ochladí, ale naopak vás hned při příchodu uvítá příjemný vzduch.

 

Nevýhody

Vysoká pořizovací cena

Pořizovací cena je jedna z věcí, která mnoho lidí od nákupu klimatizace odrazuje. Pokud totiž chcete opravdu kvalitní a energeticky nenáročnou klimatizaci, musíte sáhnout hlouběji do kapsy. Nižší pořizovací cena totiž ve většině případů znamená vyšší spotřebu energie.

 

Potřebuje pravidelný servis

Chod klimatizace ovlivňuje také pravidelná údržba. Zařízení se postupně zanáší nečistotami, bakteriemi, roztoči nebo plísní. Když nebudete věnovat pozornost pravidelnému servisu, jednotka kvůli cirkulaci vzduchu v uzavřeném prostoru začne zatěžovat váš organismus, což vede ke vzniku nemocí a alergií. Proto pokud si plánujete pořídit klimatizaci, musíte počítat s pravidelným servisem, který probíhá 1-2× ročně.

 

Při nesprávném používání hrozí nachlazení

Spousta lidí získala mylný dojem, že používáním klimatizace se nachladí a onemocní. Pravda je ale úplně jinde. Když budete klimatizační jednotku používat s rozumem, nehrozí vám žádné zdravotní problémy. Doporučujeme udržovat rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou maximálně 6 °C, zároveň nesmí proud studeného vzduchu mířit přímo na vás. Takto zabráníte teplotnímu šoku, který vede k nachlazení, rýmě či kašli.   

 

Toužíte po kvalitní a výkonné klimatizace? Zavolejte na telefonní číslo 721 167 167 a poraďte se s námi, nebo se podívejte na nabídku klimatizací. Rádi vám pomůžeme vybrat tu správnou klimatizaci.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

Víte, jak zajistit správný chod klimatizace?

Víte, jak zajistit správný chod klimatizace?

Vyvracíme předsudky o klimatizacích

Vyvracíme předsudky o klimatizacích

Až 140.000,- pro Vás ZDARMA ! Dotace NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM právě teď !

Až 140.000,- pro Vás ZDARMA ! Dotace NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM právě teď !