Blogový příspěvek

Proč je servis klimatizace důležitý?

Klimatizace nepatří zrovna k nejlevnějším záležitostem. Každý z nás touží, aby vydržela co nejdéle (Její běžná životnost je 10-15 let.), a proto byste o ni měli správně pečovat. Sepsali jsme pro vás článek, ve kterém vám jasně vysvětlíme, proč servisu klimatizace vlastně věnovat pozornost.

Předcházíte onemocněním i alergii

Klimatizace se při svém provozu postupně zanáší nečistotami, nejrůznějšími bakteriemi, roztoči nebo plísní. Takto zanesená klimatizace kvůli cirkulaci vzduchu v uzavřené místnosti pak zatěžuje váš organismus, způsobuje různé nemoci a alergie. Pravidelným servisem nechráníte jen své zařízení, ale i své zdraví.

Prodloužíte její životnost

V rámci pravidelného servisu jsou kontrolovány všechny kritické body nejčastějších poruch. Tím dochází k jejich včasnému odhalení a zároveň tak prodlužujete její celkovou životnost až o několik let.

Ušetříte náklady na elektrickou energii

Specializovaný technik během servisu vyčistí výparník nejen ve vnitřní, ale i ve vnější jednotce. Díky tomuto úkonu jsou místa, v nichž v zařízení proudí vzduch, plně průchozí a klimatizační jednotka tak nemá potřebu zvyšovat svůj výkon a vám tak ušetří náklady na elektrickou energii.

Pomáháte k ochraně životního prostředí

Ve chvíli, kdy je klimatizace pravidelně servisována, zabraňujete úniku chladícího média. Chladivo, jež se v dnešních jednotkách využívá, je na bázi freonových plynů, které jsou lehčí než vzduch. Pokud by tyto plyny unikly, přispěly by k tvorbě ozonové díry. Servisem tak přispíváte k ochraně naší planety a navíc ušetříte nemalé peníze na jejich doplnění.

Přemýšlíte o koupi klimatizace? Zavolejte na telefonní číslo 721 167 167 a poraďte se s námi, nebo se podívejte na nabídku klimatizací. Rádi vám pomůžeme vybrat tu správnou klimatizaci.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

Víte, jak zajistit správný chod klimatizace?

Víte, jak zajistit správný chod klimatizace?

Nejčastější otázky o klimatizacích

Nejčastější otázky o klimatizacích

Proč si pořídit designovou klimatizaci?

Proč si pořídit designovou klimatizaci?