Blogový příspěvek

Proč je servis klimatizace důležitý?

Klimatizace nepatří zrovna k nejlevnějším záležitostem. Každý z nás touží, aby vydržela co nejdéle (Její běžná životnost je 10-15 let.), a proto byste o ni měli správně pečovat. Sepsali jsme pro vás článek, ve kterém vám jasně vysvětlíme, proč servisu klimatizace vlastně věnovat pozornost.

Předcházíte onemocněním i alergii

Klimatizace se při svém provozu postupně zanáší nečistotami, nejrůznějšími bakteriemi, roztoči nebo plísní. Takto zanesená klimatizace kvůli cirkulaci vzduchu v uzavřené místnosti pak zatěžuje váš organismus, způsobuje různé nemoci a alergie. Pravidelným servisem nechráníte jen své zařízení, ale i své zdraví.

Prodloužíte její životnost

V rámci pravidelného servisu jsou kontrolovány všechny kritické body nejčastějších poruch. Tím dochází k jejich včasnému odhalení a zároveň tak prodlužujete její celkovou životnost až o několik let.

Ušetříte náklady na elektrickou energii

Specializovaný technik během servisu vyčistí výparník nejen ve vnitřní, ale i ve vnější jednotce. Díky tomuto úkonu jsou místa, v nichž v zařízení proudí vzduch, plně průchozí a klimatizační jednotka tak nemá potřebu zvyšovat svůj výkon a vám tak ušetří náklady na elektrickou energii.

Pomáháte k ochraně životního prostředí

Ve chvíli, kdy je klimatizace pravidelně servisována, zabraňujete úniku chladícího média. Chladivo, jež se v dnešních jednotkách využívá, je na bázi freonových plynů, které jsou lehčí než vzduch. Pokud by tyto plyny unikly, přispěly by k tvorbě ozonové díry. Servisem tak přispíváte k ochraně naší planety a navíc ušetříte nemalé peníze na jejich doplnění.

Přemýšlíte o koupi klimatizace? Zavolejte na telefonní číslo 721 167 167 a poraďte se s námi, nebo se podívejte na nabídku klimatizací. Rádi vám pomůžeme vybrat tu správnou klimatizaci.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

Jaké jsou způsoby montáže klimatizace?

Jaké jsou způsoby montáže klimatizace?

Toshiba Daiseikai 9, revoluční novinka na trhu klimatizací

Toshiba Daiseikai 9, revoluční novinka na trhu klimatizací

Nejčastější otázky o klimatizacích

Nejčastější otázky o klimatizacích