Blogový příspěvek

Proč je topení klimatizací velmi levné a výhodné?

Všichni víme, že klimatizace je účinným pomocníkem v letních parnech. Tušili jste ale, že toto zařízení zvládá místnost i rychle a levně vytopit v chladnějších měsících? Přečtěte si, proč je topení klimatizací levné a výhodné.

Jak pracuje klimatizace při vytápění?

Moderní klimatizační zařízení pracují jako tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch. Vnější jednotka čerpá teplo z okolního ovzduší, čímž pak nastává situace, že vnitřní jednotka začíná topit. Tato forma vytápění patří k velmi ekonomickým a ekologickým variantám, protože vám tím šetří náklady na provoz. (Zaplatíte jen za elektrickou energii, jež zajišťuje pohyb tepelného čerpadla a větráku.)

Narozdíl od ostatních způsobů vytápění dokáže klimatizace vytvořit až čtyřnásobek tepelné energie v poměru ke spotřebované elektřině. V ideálních podmínkách je proto klimatizační zařízení o spotřebě 1 kW schopno vyprodukovat až 4 kW tepla.

Pomocník v chladných měsících

Hodí se hlavně na jaře a na podzim, kdy počasí koketuje s nízkými teplotami a my si doma na nohy oblékáme teplé ponožky, aby nám nebylo tak chladno. Svým uživateli je oblíbená hlavně od září do prosince, kdy jim klimatizace rychle a účinně vyhřeje požadovanou místnost, aniž by museli topit v celém domě.

Ovládání přes smartphone

Velkou výhodou moderních zařízení je také možnost ovládání přes chytrý telefon. Stačí si stáhnout jednoduchou aplikaci a regulovat teplotu na dálku. Po příchodu domů tak nemusíte čekat, až se prostor zahřeje, ale bude vás už vítat příjemné teplo.

Kolik stojí vytápění klimatizací?

Díky výše zmíněnému principu fungování, ušetříte až 40 % nákladů na energii ročně. Vše se však odvíjí od typu bytu nebo domu. Pro maximální úsporu doporučujeme pořídit jednotky spadající do energetické třídy A++, nebo ještě lépe A+++. Zařízení v této kategorii představují nejúspornější a nejekologičtější variantu vytápění.

Přemýšlíte o koupi klimatizace? Zavolejte na telefonní číslo 721 167 167 a poraďte se s námi, nebo se podívejte na nabídku klimatizací. Rádi vám pomůžeme vybrat tu správnou klimatizaci.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

Víte, jak zajistit správný chod klimatizace?

Víte, jak zajistit správný chod klimatizace?

Servis klimatizací – zbytečnost, nebo nutnost? Posuďte sami

Servis klimatizací – zbytečnost, nebo nutnost? Posuďte sami

Proč je ovládání klimatizace přes Wi-Fi výhodné?

Proč je ovládání klimatizace přes Wi-Fi výhodné?