Blogový příspěvek

Víte, jak zajistit správný chod klimatizace?

Máte doma klimatizaci a nejste si jisti, jak se o ni správně postarat? Nemějte strach. Přečtěte si náš článek, kde se dozvíte, jak zajistit správný chod klimatizace.

 

Údržba před sezónou

Ještě než začne sezóna, je nutné realizovat odborný servis klimatizační jednotky. Tu musí provést odborný technik, který zkontroluje elektroinstalaci a chladivý okruh zařízení. Klimatizace se také vyčistí, vydezinfikuje část vnitřní jednotky, které jsou v kontaktu s vyfukovaným vzduchem. Ve výsledku pak získáte bezpečné, energeticky nenáročné zařízení. Tento postup se realizuje také při montáži nové klimatizační jednotky.

 

Údržba v sezóně

Špinavý filtr vzduchu zvyšuje spotřebu zařízení a vede také ke vzniku bakterií a plísně, což má negativní dopad na naše zdraví. Doporučujeme proto čištění klimatizace každých 14 dní, kdy je zařízení v provozu. Vzduchový filtr po vyjmutí vyčistěte vysavačem, nebo vlažnou vodu, a následně jej vysušte. Předtím než se pustíte do čištění, nezapomeňte odpojit klimatizaci od síťového napájení. Pokud si na servis netroufáte vlastními silami, kontaktujte raději profesionály.  

 

Čemu při čištění věnovat pozornost?

K čištění klimatizace v žádné situaci nepoužívejte benzen, ředidla, leštící prostředky ani podobná rozpouštědla, která mohou zničit plastový povrch. Při demontáži filtru dávejte pozor na ostré hrany. K čištění zařízení nepoužívejte ani vodu, jen vlhký hadřík, abyste se vyvarovali úrazu elektrickým proudem. Pokud máte klimatizaci vybavenou elektrickým proudem, dejte pozor na možnost úrazu elektrickým proudem (Hrozí přibližně prvních 10 minut po jejím vypnutí).

 

Z vnitřní jednotky vychází bílá mlha. Co mám dělat?

Bílá mlha vám nemusí dělat žádné starosti. Jedná se o běžný jev, který nastává při velkém rozdílu venkovního a vnitřního vzduchu. Bílá mlha se také objevu i v módu vytápění po odmrazování. Pokud ale z klimatizace vychází zvláštní zápach či kouř, ihned ji vypněte, odpojte z napájení a kontaktujte servis.  

 

Údržba na konci sezóny

Pokud neplánujete klimatizaci používat po sezóně, nechte ventilátor zapnutý přibližně půl dne, aby se dokonale vysušil vnitřek jednotky. Potom zařízení vypněte, odpojte napájení a vyndejte baterie z dálkového ovládání.

 

Chcete provést servis klimatizace? Zavolejte nám na 721 167 167, nebo vyplňte kontaktní formulář na našem webu. Na jižní Moravě poskytujeme k servisním úkonům dopravu zdarma.

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM?

Zdarma k vám přijede náš technik, provede zaměření a připraví pro vás přesnou nabídku. Kontaktovat obchodníka

NAŠE DALŠÍ ČLÁNKY

CO JSOU TEPELNÁ ČERPADLA?

CO JSOU TEPELNÁ ČERPADLA?

Proč si pořídit designovou klimatizaci?

Proč si pořídit designovou klimatizaci?

Jaké jsou výhody a nevýhody klimatizace?

Jaké jsou výhody a nevýhody klimatizace?